לוגו מרק
הצטרפו לדף הפייסבוק שלנו!

אם אתם מחפשים מתכונים למרק, הגעתם לאתר הנכון. אם אתם מחפשים הסבר על מרקים בריאים – הגעתם לכתבה הנכונה. בכתבה הבאה נסביר לכם על בחירת מרק בריא בהתאם לסוגים שונים של גישות והשקפות. לא הבנתם? המשיכו לקרוא.

מרקים בריאים

הגישה האורגנית

על פי הגישה האורגנית, אוכלים את מה שהטבע מביא לנו בדגש על עונות השנה. זאת אומרת שבחורף אפשר להשתמש בירקות המיוחדים של החורף ובקיץ אפשר להשתמש בפירות העונה כדי להכין סלטים טעימים אפילו לקינוח. באופן כללי, מרק ירקות זהו מרק בריא, ואלא אם כן אתם מוסיפים בלו מלא תפוח אדמה או פחמימות אחרות הוא גם בדרך כלל נמוך בקלוריות.

איזה מרקים מתאימים לגישה האורגנית? מרק כרוב, מרק נבטים וסלרי, מרק תרד וכמובן כל סוגי מרק הירקות הפשוטים. הכל כמובן תלוי במתכון שאתם יכולים להרכיב אפילו בעצמכם.

הגישה הסינית

על פי הרפואה הסינית שמבוססת על מסורת ארוכת שנים, תזונה נכונה היא אחת הדרכים הטובות ביותר לדאוג לגוף שלכם. כששמים דגש על מרקים רבים, מגלים שלמרקים רבים יש 'סגולת' ויכולות אנרגטיות להשפיע על הגוף שלכם. למשל – מרק תירס ידוע בסגולותיו ברפואה הסינית לחזק את הטחול. מרק אפונה למשל מחזק את הטחול וגם את הכליות.

גם נשים בהריון שרוצות להתחזק לאחר הלידה יכולות למצוא שלל מתכונים שעוזרים לה לחזק את הגוף. לחצו על הקישור כדי לקרוא על מתכונים לחיזוק אחרי לידה.